Перейти до вмісту

Факультет теорії та історії мистецтва

Факультет заснований у 1959 році з ініціативи заслуженого діяча мистецтв України, мистецтвознавця Петра Говді, який очолював його до 1964 року. Потім посаду декана обіймали: Микола Тищенко (1964–1974), випускник факультету, кандидат мистецтвознавства Гліб Юхимець (1974–1986), кандидат мистецтвознавства, професор Юрій Белічко (1986–1991), випускник факультету, доцент Віктор Джулай (1991–2009), з 2009 року деканкою стала його випускниця Марина Русяєва.
За час свого існування факультет підготував понад 1200 фахівців, серед яких громадяни Болгарії, В’єтнаму, Еквадору, ФРН, Філяндії, США тощо.

Нині факультет об’єднує одну випускову кафедру теорії та історії мистецтва й дві загальноакадемічні – культури та соціально-гуманітарних дисциплін, а також іноземних мов. Кафедру теорії та історії мистецтва у різні роки очолювали: Петро Говдя (до 1964), Юрій Асєєв (до 1974), Юрій Белічко (до 1985), Михайло Криволапов (до 2004), тепер – Олександр Федорук.

Концепція діяльності факультету передбачає виховання та професійну підготовку мистецтвознавців освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Спеціаліст» і «Магістр» за двома спеціалізаціями: «Мистецтвознавство. Теорія та історія мистецтва» (денна та заочна форми навчання) та «Мистецтвознавство. Організація та управління розвитком художньої культури» (денна форма навчання). На денній формі навчання бакалаври здобувають освіту впродовж чотирьох років, на заочній – п’яти. Після цього найкращі випускники факультету мають змогу навчатися ще рік у магістратурі. В деканаті студентами денної форми навчання опікується В. Ф. Орнст, заочниками вже кілька десятиліть керує Л. Г. Владова. Майбутні абітурієнти факультету мають змогу займатися на підготовчих курсах, вивчаючи програму вступних творчих випробувань з історії мистецтва.

Структурні підрозділи факультету