Факультет теорії та історії мистецтва

Кафедра культури та соціально-гуманітарних дисциплін

Мета Кафедри

Кафедра культури та соціально-гуманітарних дисциплін має загальноакадемічний статус. Її завдання – забезпечувати вивчення студентами всіх факультетів класичних гуманітарних зразків світової і національної культури; навчити умінню розрізняти й усвідомлювати світоглядні проблеми у контексті минулого і сучасного суспільного та культурного життя; формувати у студентів навички самостійного мислення, спираючись на знаннях національних і світових класичних зразків культури.

Про Кафедру

У процесі реконструкцій структури навчального процесу в повоєнний час відповідно до державних потреб було відкрито кафедру, що пізніше отримала назву кафедри марксизму-ленінізму. Майже чверть століття, до кінця 1980-х рр., нею завідував професор Б. П. Борцов. Здобуття Україною незалежності сприяло відродженню національних культурних традицій, тоді в інституті було організовано дві кафедри – культури та філософії. Завідувачем кафедри культури став академік НАН України, професор В. І. Шинкарук, потім професор Є. К. Бистрицький, а кафедри філософії – професор М. Я. Михайлюк. Згодом їх об’єднали в одну кафедру культури та соціально-гуманітарних дисциплін під керівництвом професора М. Я. Михайлюка.

З 2011 по 2018 рр. кафедру очолював професор М. М. Кисельов. З 8 жовтня 2018 року і дотепер кафедру очолює кандидат історичних наук, доцент Т. А. Ніколаюк. З вересня 2018 р. до складу кафедри увійшли старші викладачі з фізичного виховання, які проводять факультативні заняття.

Микола Якович Михайлюк

завідувач кафедри з 1992 до 2011рр.

КИСЕЛЬОВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

завідувач кафедри з 2011 до 2018рр.

НІКОЛАЮК ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА

завідувачка кафедри з 2018 і дотепер

Проф. кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін Кисельов М.М. був нагороджений подякою від Київської міської ради.

На кафедрі працюють викладачі з досвідом науково-педагогічної роботи, з них – 1 доктор філософських наук, кандидат історичних наук, 2 кандидати філологічних наук, 2 кандидати філософських наук, 1 кандидат педагогічних наук, 4 викладача мають вчене звання доцента і один – професора. Для виконання нормативного курсу з підготовки мистецтвознавців-менеджерів на факультеті ФТІМ кафедрою залучено на засадах сумісництва фахівців: кандидата економічних наук, доцента з КНЕУ ім. В. Гетьмана та доктора історичних наук, доцента з Інституту Історії України НАН України. Усі науково-педагогічні працівники кафедри викладають дисципліни згідно зі своїми спеціальностями та кваліфікаціями.

Співробітники кафедри

Тетяна Ніколаюк