Перейти до вмісту

Міжнародна діяльність

Діяльність Академії на міжнародному напрямку була фактично започаткована у 1960-ті роки, і відтоді підготовлено близько 300 дипломованих фахівців з образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва і реставрації, дизайну, теорії та історії мистецтва, архітектури для різних країн світу, зокрема, Афганістану, В’єтнаму, Китаю, Куби, Туреччини, низки африканських країн.

Головним напрямком міжнародної діяльності Академії та її інтернаціоналізації залишається підготовка іноземних студентів і осіб без громадянства. Водночас, потребують нарощування зусилля з академічної мобільності викладачів і студентів, з участі у освітніх програмах ЄС (наразі Жан Моне), запуск спільних програм подвійного диплому на основі угоди з університетом-партнером тощо.

Найбільш клопіткою сферою роботи відділу є інформування іноземних громадян щодо програм і порядку вступу до Академії та особливо – забезпечення прийому, навчання й випуску іноземних студентів ОКР бакалавр/магістр/доктор філософії та відповідного методичного супроводження. Останнім часом постала необхідність вирішення питань їхнього навчання у дистанційному режимі, володіння державною мовою, документування у відповідних державних та місцевих органах, а також турботи про їхнє здоров’я в умовах пандемії.

Серед завдань Академії – своєчасне інформування викладачів та студентів щодо участі у міжнародних творчих конкурсах і виставках, здійснення творчих і освітніх поїздок викладачів Академії до ЗВО-партнерів Академії, стажування іноземних викладачів у Академії, організація там прийому іноземних делегацій та дипломатів посольств, участь викладачів Академії у міжнародних виставках, наукових конференціях тощо.

Зростаючої уваги вимагають освітньо-культурні зв’язки з мистецькими закладами вищої освіти Франції, Литви та Словаччини в умовах обмежень безпосередньої співпраці й переходу на її дистанційні/віртуальні методи. Практичне значення мають контакти з академіями мистецтв (дизайну) Німеччини, Грузії, з профільними академіями Узбекистану, Азербайджану та Вірменії, передусім укладання чи реалізації угод, залучення студентів-бакалаврів до вступу на магістерські програми НАОМА.

Останнім часом навчанням в Академії англійською мовою цікавляться студенти та/чи агентства-посередники з США, Туреччини, Індії, Нігерії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Кувейту, Лівії, Афганістану, що вимагає подальшого удосконалення навчального процесу та англомовної мовленнєво-комунікативної компетентності викладачів для задоволення запитів іноземців на освітні послуги Академії.

Випускники магістратури 2021 року
Випускники магістратури 2021 року
головна методистка
Станіслава Цибровська
КОНТАКТИ

Відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами

[email protected]