Перейти до вмісту

Міжнародна співпраця

Діяльність Академії на міжнародному напрямку була фактично започаткована у 1960-ті роки, і відтоді підготовлено близько 300 дипломованих фахівців з образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва і реставрації, дизайну, теорії та історії мистецтва, архітектури для різних країн світу, зокрема, Афганістану, В’єтнаму, Китаю, Куби, Туреччини, низки африканських країн.

Головним напрямком міжнародної діяльності Академії та її інтернаціоналізації залишається підготовка іноземних студентів і осіб без громадянства. Водночас, потребують нарощування зусилля з академічної мобільності викладачів і студентів, з участі у освітніх програмах ЄС (наразі Жан Моне), запуск спільних програм подвійного диплому на основі угоди з університетом-партнером тощо.

Найбільш клопіткою сферою роботи відділу є інформування іноземних громадян щодо програм і порядку вступу до Академії та особливо – забезпечення прийому, навчання й випуску іноземних студентів ОКР бакалавр/магістр/доктор філософії та відповідного методичного супроводження. Останнім часом постала необхідність вирішення питань їхнього навчання у дистанційному режимі, володіння державною мовою, документування у відповідних державних та місцевих органах, а також турботи про їхнє здоров’я в умовах пандемії.

Серед завдань Академії – своєчасне інформування викладачів та студентів щодо участі у міжнародних творчих конкурсах і виставках, здійснення творчих і освітніх поїздок викладачів Академії до ЗВО-партнерів Академії, стажування іноземних викладачів у Академії, організація там прийому іноземних делегацій та дипломатів посольств, участь викладачів Академії у міжнародних виставках, наукових конференціях тощо.

Зростаючої уваги вимагають освітньо-культурні зв’язки з мистецькими закладами вищої освіти Франції, Литви та Словаччини в умовах обмежень безпосередньої співпраці й переходу на її дистанційні/віртуальні методи. Практичне значення мають контакти з академіями мистецтв (дизайну) Німеччини, Грузії, з профільними академіями Узбекистану, Азербайджану та Вірменії, передусім укладання чи реалізації угод, залучення студентів-бакалаврів до вступу на магістерські програми НАОМА.

Останнім часом навчанням в Академії англійською мовою цікавляться студенти та/чи агентства-посередники з США, Туреччини, Індії, Нігерії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Кувейту, Лівії, Афганістану, що вимагає подальшого удосконалення навчального процесу та англомовної мовленнєво-комунікативної компетентності викладачів для задоволення запитів іноземців на освітні послуги Академії.

Випускники магістратури 2021 року
Випускники магістратури 2021 року

Угоди про співпрацю із організаціями, установами, об'єднаннями

Угоди про співпрацю із закладами вищої освіти

2018

2019

2020

2021

2022

2023

завідувач відділу
Величко Валентин Вікторович

доцент

головна методистка
Станіслава Цибровська
КОНТАКТИ

Відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами

[email protected]