Творчі можливості для митців
Шановні студенти, аспіранти та викладачі!
Український культурний фонд (УКФ) пропонує підтримку індивідуальної творчої діяльності митців та діячів культури, які залишилися і продовжують свою діяльність на території України, у вигляді грантової програми “Стипендії”.
Подача аплікаційних документів на конкурс: | до 13.01.2025 (до 18.00 за Києвом) |
Вебінар УКФ, присвячений грантовій програмі на 2025 рік «Стипендії»: |
3.12.2024 о 14:00 за Києвом. Реєстрація обов’язкова. Деталі наприкінці об’яви |
УКФ сприяє створенню індивідуального культурно-мистецького конкурентоздатного продукту, що спрямований на культурний спротив російській агресії і формує образ країни, що асоціюється не лише з війною.
Загальний бюджет фінансування конкурсних пропозицій – 5 млн. грн. У партнерстві з Міністерством культури Великого герцогства Люксембург – 3 млн. грн.
Мінімальна сума стипендії (не може бути зменшена): 50 тис. грн
Максимальна сума стипендії (не може бути збільшена): 200 тис. грн
У рамках конкурсу заявок підтримуються всі сектори культури та креативних індустрій:
- аудіовізуальне мистецтво;
- візуальне мистецтво;
- аудіальне мистецтво;
- перформативне та сценічне мистецтво;
- літературна справа;
- культурна спадщина;
- культурні та креативні індустрії.
Пріоритети підтримки:
- Підтримка індивідуальної культурно-мистецької діяльності митців та діячів культури через створення актуального культурно-мистецького продукту.
- Підтримка митців, в тому числі осіб з інвалідністю, ВПО та ветеранів, які постраждали внаслідок воєнних дій російської федерації та надання їм можливості для здійснення культурно-мистецької діяльності.
- Підтримка проєктів, присвячених воєнній тематиці, через створення інноваційного культурного продукту, використовуючи сучасні цифрові технології, прикладні дослідження тощо.
- Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на деколонізацію української культури, її відхід від культурної провінційності, популяризації української мови та генерації бачення України не лише крізь призму війни.
Основний продукт:
Культурно-мистецький продукт (артоб`єкт, аудіозапис (синглу/альбому), виставка/експозиція, відеоконтент — відеоролик, вебфільм, відеоблог, телепередача, радіоконтент — подкаст, радіопередача, сценарій, вистава, п`єса, партитура, перфоманс, мурал/графіті, віртуальний музей (в тому числі 3D-тур), цифровий продукт — архів/каталог, 3D-модель, інклюзивні — виставка вистава/відеоконтент/адаптація культурного продукту, концерт, вироби народних промислів та ремесел тощо).
Деталі конкурсу: https://ucf.in.ua/m_lots/67389cc647255f0fdc4e4842
УВАГА! У вівторок, 3 грудня 2024, о 14:00 Український культурний фонд проведе вебінар, присвячений грантовій програмі на 2025 рік – «Стипендії», що співфінансується у партнерстві з Міністерством культури Великого Герцогства Люксембург. Долучитись до трансляції можна буде на YouTube-каналі УКФ, попередньо заповнивши реєстраційну форму за посиланням.
Прохання до учасників вебінару у реєстраційній формі заздалегідь залишати запитання, що виникли під час ознайомлення з допоміжними Інструкціями для заявників.
Трансляція вебінару буде збережена на YouTube-каналі УКФ у розділі «Наживо».
Міжнародний відділ НАОМА
ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ОДЕРЖАННЯ У 2025 РОЦІ ЩОРІЧНИХ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМ ДІЯЧАМ У ГАЛУЗІ ТЕАТРАЛЬНОГО, МУЗИЧНОГО, ЦИРКОВОГО, ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА, МОЛОДИМ ПИСЬМЕННИКАМ І МАЙСТРАМ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ СТВОРЕННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ ТВОРЧИХ ПРОЕКТІВ
Відповідно до Указу Президента України від 06.02.1999 № 127 «Про затвердження Положення про порядок надання грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва та кінематографії, молодим письменникам, майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів» та наказу Мінкультури від 22.03.2013 № 218, Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошують конкурс на одержання у 2025 році щорічних грантів Президента України для створення і реалізації творчих проектів.
Претенденти на одержання грантів Президента України віком від 14 до 35 років (на момент подачі заявки) подають до Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти (далі – Держмистецтв) наступний пакет документів:
- заявка (за встановленою формою, додається);
- кошторис творчого проекту (за встановленою формою, додається);
- копія паспорта;
- інформаційна довідка про головних виконавців проекту, у якій зазначаються: біографічні дані та інформація про творчу діяльність претендента (участь у мистецьких заходах, фото, CD-DVD, буклети, афіші, програми, програмки, відзнаки, нагороди, зразки літературної творчості);
- рекомендації щодо підтримки творчого проекту (не менше двох);
- гарантійний лист підприємства (установи, організації, закладу), яке зобов’язується забезпечити реалізацію творчого проекту.
Акцентуємо увагу, що зазначений вище пакет документів приймається
з 01 вересня до 01 листопада 2024 року (до 16:45 години).
Довідки, рекомендації, гарантійний лист підприємства (установи, організації, закладу) заповнюються у довільній формі.
Документи, що не відповідають вимогам вказаних вище документів, до розгляду Експертними комісіями не приймаються.
Документи можна направляти в електронному або паперовому вигляді до Держмистецтв за адресою: 01001, м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1, email:
[email protected] – для митців у сфері образотворчого мистецтва.
Оголошено конкурс на одержання у 2025 році щорічних грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проєктів.
Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти оголосили конкурс на одержання у 2025 році щорічних грантів Президента України для створення і реалізації творчих проєктів.
Претенденти на одержання грантів Президента України віком від 14 до 35 років (на момент подачі заявки) подають до Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти наступний пакет документів:
- заявка (за встановленою формою);
- кошторис творчого проєкту (за встановленою формою);
- копія паспорта;
- інформаційна довідка про головних виконавців проєкту, у якій зазначаються: біографічні дані та інформація про творчу діяльність претендента (участь у мистецьких заходах, фото, CD-DVD, буклети, афіші, програми, програмки, відзнаки, нагороди, зразки літературної творчості);
- рекомендації щодо підтримки творчого проєкту (не менше двох);
- гарантійний лист підприємства (установи, організації, закладу), яке зобов’язується забезпечити реалізацію творчого проєкту.
УВАГА! Зазначений вище пакет документів приймається з 01 вересня до 01 листопада 2024 року (до 16:45 години).
Довідки, рекомендації, гарантійний лист підприємства (установи, організації, закладу) заповнюються у довільній формі.
Документи, що не відповідають вимогам вказаних вище документів, до розгляду Експертними комісіями не приймаються.
Документи можна направляти в електронному або паперовому вигляді до Держмистецтв за адресою: 01001, м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1,
Електронні пошти координаторів:
[email protected] – для митців у сфері образотворчого мистецтва;
[email protected] – для митців у сфері театрального мистецтва;
[email protected] – для митців у сфері музичного мистецтва;
[email protected] – для молодих письменників;
[email protected] – для майстрів народного мистецтва;
[email protected] – для діячів у сфері циркового мистецтва.
Додаткова інформація за телефоном 044 2021390.
Сектор: мистецтво
Тип: лабораторія
Кінцевий термін подачі заявок: 18 жовтня 2024
Початок проєкту: 31 жовтня 2024
Кінець проєкту: 3 листопада 2024
Місце: Київ
Команда Українсько-данського молодіжного дому із кураторкою Алею Сєгал запрошують взяти участь у роботі Лабораторії «Між контурів» митців та мисткинь з різних регіонів України, аби разом розвивати соціальну відповідальність, дослідницькі компетентності серед культурних діячів, а також створювати більше мистецьких проєктів у різних куточках України.
Протягом Лабораторії є можливість:
- отримати насичену чотириденну програму Лабораторії: лекції, воркшопи від експертів, які працюють із сучасним мистецтвом, візити в інституції
- підготувати власний проєкт для втілення у своєму місті
- отримати менторську підтримку під час реалізації власної ідеї
- залучити мінігрант на реалізацію проєкту
Усі витрати на доїзд, проживання та харчування покриваються.
Посилання на форму-заявку: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=SRSgxT9ask68znjQ67C0zOaEwGeCsl9MtVEXmVU5tZBUQlNIRkwwV0dMVjQ3REdKTTc4UDMyQ1ZFVC4u&route=shorturl
Дедлайн подачі заявок – 18 жовтня 2024.
УВАГА! Заявка включає опис попереднього досвіду, портфоліо та пропозицію проєкту. Кількість місць обмежена.
Кураторка лабораторії: Аля Сєгал — мистецтвознавиця, незалежна кураторка. Має досвід роботи в музеї, курує виставки сучасного мистецтва, досліджує репрезентацію жінок в мистецтві, регіональні течії, андерграундні угруповання та вплив війни на культуру.
Міжнародний відділ НАОМА
IP Academy – National IP Training Center of Ukraine за підтримки Академії World Intellectual Property Organization анонсує новий масштабний проєкт «Роль інтелектуальної власності у збереженні коду нації», який буде реалізовано у 2024-2025 роках. Народні художні промисли — це невід’ємна частина культурного коду України, що відображає глибокі традиції, сформовані протягом багатьох століть. Передаючи свої вміння з покоління в покоління, майстри народних художніх промислів зберігають унікальні техніки та стилі, що відображають національну ідентичність та культурну спадщину окремих регіонів нашої країни.
Новий проєкт української IP Академії спрямований перш за все на збереження цього «коду нації» за допомогою знань про інтелектуальну власність. Він триватиме приблизно пів року і складатиметься з чотирьох етапів. Орієнтовні дати реалізації проєкту: листопад 2024 – квітень 2025 року.
Реєстрація до 21.11.2024 р. за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccsxiHhfKPppF8EtIX5Bs7OeHRjIBGohkZle0IkCZyu5n-SA/viewform
09.2024 р. Особливості застосування положень закону “Про авторське право та суміжні права”: захід для художників, фотохудожників та представників креативних індустрій
Дати проведення: 29-30 серпня.
https://docs.google.com/
👉Ви дізнаєтесь:
🔹 як використовувати соцмережі
🔹 оформлювати та подавати гранти
🔹 як і де шукати клієнтів
🔹 як шукати інвестиції
🔹 лайфхаки з фотозйомки
🔹 як ставити цілі та досягати їх,
почуєте історії успіху від тих, хто вже пройшов цей шлях💪
🎁 Деякі учасники отримають:
💎фінансову підтримку на розвиток справи*
💎часткову чи повну оплату курсів, якщо такі потрібні для розвитку.
Участь у проєкті безкоштовна.
🔶 Програма проходить за адресою:
Львів, вул. Опільського, 7
🕰 Дати проведення:
29-30 cерпня
*фінансова підтримка надається кільком стипендіатам програми на основі комплексних висновків щодо успішності їх участі та ступеню соціальної захищеності.
🙏 Обов’язково поширте серед друзів та близьких,
можливо, саме їм ця інформація буде актуальна!
Graham Bell – Платформа трансформації за підтримки World Jewish Relief
27.03.2024 р. в НАОМА відбувся практичний семінар «Актуальні питання авторського права в сфері художньої творчості». На зустрічі обговорювалися питання авторського права художників. Зустріч організована бібліотекою НАОМА для студентів і викладачів творчих кафедр.
Зустріч провела Кашшай Олена, кандидат мистецтвознавства, викладач, автор курсів “Арт-менеджмент: інтелектуальна власність” та “NFT і цифровізація”.
Запись семінару <<за посиланням>>