Факультет теорії та історії мистецтва
Кафедра культури та соціально-гуманітарних дисциплін
Мета Кафедри
Кафедра культури та соціально-гуманітарних дисциплін має загальноакадемічний статус. Її завдання – забезпечувати вивчення студентами всіх факультетів класичних гуманітарних зразків світової і національної культури; навчити умінню розрізняти й усвідомлювати світоглядні проблеми у контексті минулого і сучасного суспільного та культурного життя; формувати у студентів навички самостійного мислення, спираючись на знаннях національних і світових класичних зразків культури.
Про Кафедру
У процесі реконструкцій структури навчального процесу в повоєнний час відповідно до державних потреб було відкрито кафедру, що пізніше отримала назву кафедри марксизму-ленінізму. Майже чверть століття, до кінця 1980-х рр., нею завідував професор Б. П. Борцов. Здобуття Україною незалежності сприяло відродженню національних культурних традицій, тоді в інституті було організовано дві кафедри – культури та філософії. Завідувачем кафедри культури став академік НАН України, професор В. І. Шинкарук, потім професор Є. К. Бистрицький, а кафедри філософії – професор М. Я. Михайлюк. Згодом їх об’єднали в одну кафедру культури та соціально-гуманітарних дисциплін під керівництвом професора М. Я. Михайлюка.
Завідувачем кафедри культури став академік НАН України, професор В. І. Шинкарук, потім професор Є. К. Бистрицький, а кафедри філософії – професор М. Я. Михайлюк. Згодом їх об’єднали в одну кафедру культури та соціально-гуманітарних дисциплін під керівництвом професора М. Я. Михайлюка.
З 2011 по 2018 рр. кафедру очолював професор М. М. Кисельов. З 8 жовтня 2018 року і дотепер кафедру очолює кандидат історичних наук, доцент Т. А. Ніколаюк. З вересня 2018 р. до складу кафедри увійшли старші викладачі з фізичного виховання, які проводять факультативні заняття.
Микола Якович Михайлюк
завідувач кафедри з 1992 до 2011рр.
КИСЕЛЬОВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
завідувач кафедри з 2011 до 2018рр.
НІКОЛАЮК ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
завідувачка кафедри з 2018 і дотепер
Проф. кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін Кисельов М.М. був нагороджений подякою від Київської міської ради.
Навчальний процес побудовано на основі розроблених професорсько-викладацьким колективом кафедри програм, методичних розробок, навчальних посібників, що затверджуються вченою радою Академії і відповідають сучасним вимогам академічної освіти та специфіці вищого навчального мистецького закладу.
На кафедрі викладаються такі дисципліни, як «Всесвітня історія», «Історія України» «Філософія», «Філософія мистецтва», «Філософія ХХ століття», «Філософія новітньої доби», «Релігієзнавство», «Історія світових релігій», «Естетика», «Історія і теорія світової та української культури», «Основи економічних теорій», «Основи педагогіки та психології», «Українська мова за професійним спрямуванням», проводяться факультативні заняття з фізичної культури.
Співробітники кафедри беруть участь у підготовці науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації у галузі образотворчого мистецтва й архітектури, зокрема, здійснюють підготовку аспірантів НАОМА.
До пріоритетних напрямків роботи кафедри належать:
- Проведення освітніх, освітньо-наукових та наукових програм у відповідність до вимог сучасного законодавства України у галузі освіти і науки, нормативних документів МОН України, нормативних і розпорядчих документів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури;
- укладання дисциплінарної матриці з гуманітарних дисциплін з урахуванням завдань їх розвитку як наукових, так і виховних для сучасного стратегічного напрямку розвитку мистецького закладу;
- визначення у структурі навчального плану з гуманітарних дисциплін, видів освітньої підготовки, що містять дослідницьку складову програми;
- розгортання системної роботи з підготовки навчально-методичних, наукових, дидактичних матеріалів, аудіолекцій, презентацій з метою забезпечення викладання сучасних програм гуманітарних дисциплін, курсів, факультативів з фізичного виховання;
- подальше отримання свідоцтв про реєстрацію авторського права;
- організація та проведення наукових конференцій та круглих столів;
- підготовка і запровадження в навчальний процес нових інноваційних технологій для організації самостійної роботи студентів, створення аудіолекцій для самостійної роботи студентів;
проведення систематичної поточної консультаційної роботи з підготовки студентами, аспірантами кваліфікаційних досліджень; - популяризація знань і досліджень у царині соціально-гуманітарних дисциплін.