Світла пам’ять Міляєвій Людмилі Семенівні (13.11.1925 – 29.10.2022)

29.10.2022 відійшла у вічність Людмила Семенівна Міляєва – людина-епоха, людина-легенда. Видатна мистецтвознавиця і педагог, вона сформувала власну наукову школу знавців українського мистецтва. Докторка мистецтвознавства, професорка, дійсна членкиня (академік) Національної академії мистецтв України, академік Академії наук Вищої школи України, член Національної спілки художників України, Наукового товариства ім. Шевченка, заслужена діячка мистецтв України, вона була нагороджена золотою медаллю Національної академії мистецтв України, орденом «За заслуги» та орденом княгині Ольги 3-го ступеня.

Творчий доробок Людмили Семенівни Міляєвої налічує більше 200 наукових праць, велику кількість яких було видано за межами України. Понад сім десятиліть вона досліджувала історію українського образотворчого мистецтва, повертаючи сучасникам кращі зразки національної культури з глибини століть.

Науковиця була учасницею багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій і симпозіумів, результати її досліджень широко використовуються міжнародною науковою спільнотою.

Саме завдячуючи Людмилі Семенівні, в науковий обіг було введено низку визначних пам’яток українського іконопису, серед яких – рельєф «Св. Георгій з житієм» (кінець 11 – поч. 12 ст.), ікони «Покрова Богородиці» (кін. 12 – поч. 13 ст.), «Волинська Богородиця» (кін. 13 – поч. 14 ст.).

Починаючи із 1962 року й до останнього, Людмила Семенівна викладала на кафедрі теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Склавши власну програму курсів «Історія українського мистецтва 10–18 ст.» та «Історія українського мистецтва 19 – поч. 20 ст.», вона створила міцний просвітницький фундамент і виховала не одне покоління висококласних знавців українського мистецтва.

Викладачі, студенти та аспіранти НАОМА завжди пам’ятатимуть відданість Людмили Семенівни своїй професії, закоханість у мистецтво, феноменальну пам’ять, інтерес до сьогодення й до учнів, енергійність та ясність розуму.

НАОМА висловлює щире співчуття рідним та близьким Людмили Семенівни Міляєвої. Світла пам’ять справжньому Учителю.