ІСТОРИЧНА ПАМʼЯТЬ НАОМА. 27 березня 2023 року вшановуємо памʼять Олександра Богомазова (1880-1930)

27 березня 2023 року вшановуємо памʼять Олександра Богомазова (1880-1930) — українського графіка, живописця, педагога, теоретика мистецтва, одного із найвідоміших художників-авангардистів світового рівня.

Олександр Богомазов увійшов до історії українського мистецтва як один із фундаторів національного кубофутуризму.

“Мистецтво – це нескінченний ритм, художник – його чутливий резонатор”, – говорив Олександр Богомазов своїм студентам в Київському художньому інституті, професором якого він був з 1922 по 1930 рік.

Майже сорок років ім’я опального авангардиста Олександра Богомазова було знайоме тільки вузькому колу фахівців. А твори художника зберігала його вдова у своїй крихітній кімнатці в будинку поруч із НАОМА. Починаючи з 1966 року почало виходити із небуття ім’я митця…
У 1991році відбулася перша персональна виставка Олександра Богомазова в Національному музеї українського мистецтва.