Станкова і монументальна скульптура

Наша мета – надати мистецьку освіту із доступом до подальшого навчання та/або працевлаштування; підготувати майбутнього спеціаліста до діяльності в галузі монументальної та станкової скульптури.

Магістр образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва

Освітньо-професійна програма магістра. Структура програми передбачає оволодіння основними мистецькими методами з наголосом на специфіці скульптурної майстерності.

Акцент на поглиблене вивчення та розуміння закономірностей розвитку мистецтва скульптури на різних етапах розвитку людської цивілізації; освоєння художньо-технічних виражальних засобів скульптури сучасності на основі базових знань і досягнень авторської скульптури минулого; розвиток творчих здібностей задля вміння створювати скульптурну композицію на основі законів, правил та прийомів скульптурного мистецтва, виховання естетичного смаку.

Рисунок.
Скульптура.
Композиція.
Концептуальні проблеми сучасного мистецтва.
Іноземна мова. Основи перекладу.
Проєктування монументальної скульптури.
Менеджмент мистецьких проєктів.

Здатність переосмислювати базові знання, демонструвати розвинену творчу уяву, використовувати власну образно-асоціативну мову при створенні художнього образу.

Здатність трактувати формотворчі мистецькі засоби як відображення історичних, соціокультурних, економічних i технологічних етапів розвитку суспільства.

Здатність використовувати знання та практичні навички зі скульптури й композиції з метою найвиразнішого розкриття концепції та змісту скульптурного твору і його художнього втілення.

Здатність забезпечити захист інтелектуальної власності на твори образотворчого та/або декоративного мистецтва.

Здатність формувати мистецькі концепції на підставі проведення дослідження тих чи інших аспектів художньої творчості.

Володіння теоретичними i методичними засадами навчання та інтегрованими підходами до фахової підготовки художників образотворчого й декоративного мистецтва та реставраторів творів мистецтва, планування власної науково-педагогічної діяльності.

Здатність створювати затребуваний на художньому ринку суспільно значущий продукт образотворчого та/або декоративного мистецтва.

Здатність формувати внутрішнє та зовнішнє середовище засобами станкової та монументальної скульптури.

Здатність поєднувати класичні техніки i технології при створенні скульптурних об’єктів із сучасними техніками i технологіями.

Здатність використовувати новітні матеріали та технології при створенні скульптурних об’єктів.

Випускники кафедри можуть займати первинні посади згідно з працевлаштування національним класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003:2010:

2452.2 художник,
2452.2 скульптор,
2310 викладач образотворчого мистецтва вищого навчального закладу,
2320 вчитель образотворчого мистецтва загальноосвітнього навчального закладу,
3340 викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів,
2359.2 методист позашкільного художнього закладу,
2455.2 керівник студії художньої творчості,
3476 організатор у сфері культури та мистецтва (куратор мистецьких проєктів).

Специфіка кваліфікації передбачає, що випускник освітньо-професійної програми може працювати фрілансером.

Детально про умови вступу 2022

Кафедра скульптури

Введіть текст заголовка

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Швецов Валерій Валентинович

професор, заслужений діяч мистецтв