Монографія Людмили Соколюк «Вища мистецька школа Харкова: від модернізму до трансформації (1921-1962)»

Бібліотека НАОМА висловлює подяку докторці мистецтвознавства, професорці, завідувачці кафедри теорії та історії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв Соколюк Людмилі Данилівні та повідомляє гарну новину: наша книжна скарбниця  поповнилась цінним дарунком Авторки – монографією Людмили Соколюк «Вища мистецька школа Харкова: від модернізму до трансформації (1921-1962)».

Монографія присвячена жертвам сталінських репресій серед викладачів Харківського художнього інституту (нині – Харківська державна академія дизайну і мистецтв) та має печатку ВИДАНО ПІД ЧАС ВІЙНИ.

Монографія є першим ґрунтовним дослідженням процесів формування вищого мистецького навчального закладу в Харкові, особливістю яких став поперемінний перехід від підготовки мистців образотворчого мистецтва до студіювання фахівців художньо-промислового напряму.

Увага авторки зосереджена на періоді від 1921 р., коли було створено перший мистецький виш у Харкові – художній технікум, згодом перейменований у Харківський державний художній інститут – і до 1962 р., тобто початку реформування цього закладу в Харківський художньо-промисловий інститут. Розкрито значення внеску мистців-педагогів у модернізацію українського образотворчого мистецтва та неймовірні втрати серед педагогічного складу у період сталінських репресій у 1933-1937 рр.

Видання розраховане на фахівців і всіх тих, кого цікавить історія українського мистецтва.

З повагою, бібліотека НАОМА.

УДК 7:378.6] (477.54-25) ХДАДМ
С 59
Соколюк Л.Д.
Вища мистецька школа Харкова: від модернізму до трансформації (1921-1962) / Людмила Соколюк; дизайн Олексій Чекль. – Харків: Видавець Олександр Савчук, 2023. – 150 с., 140 іл.