Реставрація станкового і монументального живопису

Наша мета – надати вищу мистецьку освіту із доступом до подальшого навчання та/або працевлаштування. Підготувати майбутнього фахівця-дослідника в сфері реставрації станкового та монументального живопису.

Магістр образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації

Освітньо-наукова програма магістра. Структура програми передбачає оволодіння методами й навичками реставрації творів станкового та монументального живопису, їх наукового комплексного дослідження.

Програму характеризує  поєднання принципів гуманітарної, суспільно економічної, спеціально-наукової, художньої та  спеціально-професійної підготовки. Засвоєння  програми передбачає набуття художньої освіти,  опанування методами комплексного дослідження  пам’яток, поглиблення теоретичних знань та  ускладнення навичок (мануальних прийомів)  практичної реставрації реставрації творів живопису;  поглиблене вивчення історичних технік та технологій  живопису (шляхом копіювання).

• Спецрисунок
  • Спецживопис
  • Реставрація станкового живопису
  • Експертиза творів мистецтва
  • Концептуальні проблеми сучасного мистецтва
  • Копіювання (за матеріалами)

Вміння виконати фотофіксацію твору мистецтва та
його деталей у прямому та бічному освітленні; макрофотозйомку; дослідити твір мистецтва в ультрафіолетовій зоні спектру й виконати фотофіксацію видимої люмінесценції; дати висновок щодо проведених оптико-фотографічних досліджень.
Вміння встановити вид та ступінь біоураження твору живопису, самостійно відібрати проби або дати завдання фахівцеві щодо відбору проб; провести дезінфекцію та дезінсекцію твору мистецтва.
Здатність сформулювати завдання на реставрацію, спираючись на попереднє вивчення стану збереженості та логічну послідовність виконання процесів реставраційного втручання.
Вміння обирати оптимальну методику та матеріали, спираючись на фахову літературу й власний досвід, на знання хімічних та фізичних властивостей структурних елементів самого твору живопису й реставраційних матеріалів.
Вміння правильно вести реставраційну документацію, дотримуючись прийнятих у науковій реставрації засад та принципів; всебічно й повно висвітлюючи стан збереженості, результати проведених досліджень, хід виконання реставраційних заходів та їхні результати, застосовуючи наукову термінологію.
Вміння відтворити твір класичного темперного або олійного живопису, спираючись на отримані раніше навички художника й теоретичні знання з історії техніки живопису,на спеціально підготовлених основах, із застосуванням специфічних прийомів та матеріалів, максимально точно дотримуючись послідовності виконання усіх необхідних етапів.

Випускник може займати первинні посади згідно з Національним класифікатором України «Класифікатор
професій» ДК 003:2010:
2455.2 Художник-реставратор
2310.2 Викладач вищого навчального закладу
3471 Художник-виконавець, асистент художника реставратора
3476 Керівник аматорського дитячого колективу (гуртка, студії та ін.)
3476 Організатор у сфері культури та мистецтва (куратор мистецьких проектів)
Специфіка кваліфікації передбачає, що випускник освітньо-професійної програми може працювати фрілансером

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo. Leggings occaecat craft beer farm-to-table, raw denim aesthetic synth nesciunt you probably have not heard of them accusamus labore sustainable VHS.

17 Березень 2021

Виставка присвячена до 150-річчю Лесі Українки

17 Березня - 30 Квітня
13 Лютий 2021

Тетяна Яблонська: художниця в системі соцреалізму

₴100

Петрик Святослав

студент 1 курсу магістратури

«Освіта – скарб, праця – ключ до нього», – з цих слів П. Буаста мені хочеться розпочати коротку розповідь про навчання на кафедрі реставрації творів  мистецтва. Якщо на бакалавраті Ви отримуєте можливість здобути «базу», то магістратура дасть Вам можливість поглибити ці знання та впевнитись у власних силах. На першому курсі з’явились, на мою думку, дуже актуальні та необхідні в нашій професійній діяльності предмети – «Експертиза» та «Авторське право». Вивчення останнього дає змогу вільно орієнтуватись в юридичних тонкощах комерції мистецтва та уникати помилок. Цей курс багато чого розкриває та надає стимул в навчанні і надалі здобувати знання. «Прекрасні вчителі завжди залишаються у вічності, тому що ніхто не знає, де закінчується їх вплив», – саме так хочеться охарактеризувати викладачів з кафедри та подякувати Їм за отриманні знання!

Тимченко Тетяна Ростиславівна

канд. мистецтвознавства, доцент, зав.кафедри техніки та реставрації творів мистецтва