2025 рік в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури розпочався з активної виставкової діяльності. Творчий колектив провідного закладу мистецької освіти в Україні безперервно розширює горизонти мистецького пошуку та успішно реалізує експозиційну програму, представляючи досягнення своїх викладачів та студентів у виставкових проєктах.
Так, від початку 2025-го навчального року в Академії було реалізовано низку масштабних експозиційних проєктів. Зокрема, у Виставковій залі Художнього музею Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури 4 лютого було відкрито живописну виставку доцента кафедри живопису і композиції НАОМА, лауреата мистецької премії «Київ» імені Сергія Шишка, нагородженого Грамотою Верховної Ради України, Срібною та Золотою медалями Академії мистецтв України, Заслуженого художника України, Анатолія Зорка «Моя Україна». 21 лютого у просторі Художнього музею академії відбулося відкриття виставки кращих робіт студентів за результатами осіннього семестру навчального 2024/2025 року, де були представлені твори студентів 1, 2, 3, 4 курсів ОР «Бакалавр» і 1 курсу ОР «Магістр» Факультету образотворчого мистецтва і реставрації, зокрема, кафедри живопису і композиції, кафедри рисунку, кафедри графічних мистецтв, кафедри техніки та реставрації творів мистецтва, кафедри сценографії та мультимедіа. 11 березня у Виставковій залі за кураторства професора НАОМА, завідувача кафедри цифрового візуального мистецтва, І. Я. Пилипенко було відкрито виставку «Студія Зарецького», присвячену до 100-річчя від дня народження українського художника та педагога Віктора Івановича Зарецького (1925-1990).
Інтенсивну репрезентаційну діяльність ведуть і творчі кафедри НАОМА. Так, 3 лютого у виставковому просторі кафедри графічних мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, відбулася виставка творчих робіт професора кафедри графічних мистецтв НАОМА, Заслуженого діяча мистецтв України, Миколи Компанця «Графіка». Виставковий простір кафедри рисунка 10 лютого презентував виставку доцента кафедри рисунка НАОМА, Заслуженого діяча мистецтв, Віктора Свінарьова «Згадаємо…», де були представлені портрети видатних постатей НАОМА. 12 березня на кафедрі рисунка НАОМА було відкрито виставку «Рисунок як складова мистецького твору» з роботами студентів, викладачів та випускників академії з метою дослідити роль рисунка у творчому процесі художника. Виставковий простір кафедри живопису і композиції НАОМА 11 лютого презентував творчий доробок українського художника і педагога Віктора Івановича Зарецького (1925-1990) з нагоди 100-річчя від дня народження визнаного майстра випускника та викладача Київського художнього інституту (НАОМА).
Особливу увагу привертає виставкова активність самоорганізованого студентського артпростору «Center», у межах якого на початку 2025 року було презентовано дослідницькі проєкти студентнів та викладачів НАОМА. Так, 13 січня відбулося відкриття виставки графіки «Бібліотека насіння» в межах проєкту «Паростки життя: ідентичність, культура та пам’ять у насінні». Виставка стала результатом та частиною проєкту «Бібліотека насіння», організованого Goethe-Institut Україна та Pictoric за кураторства старшого викладача кафедри графічних мистецтв, Олега Грищенка та Олени Старанчук, де студенти кафедри графічних мистецтв НАОМА провели серію майстер-класів присвячених книжковому мистецтву та графічним технікам. 3 лютого в галереї «Center» відбулося відкриття виставки Катерини Шиман «Все спільне», де художниця шляхом поєднання традиційних та сучасних художніх форм, спробувала дослідити взаємозв’язок минулого і теперішнього, піднявши питання власності, безпеки та суспільних змін. Замислюючись над різними часовими та просторовими ознаками, виставка викладача кафедри живопису і композиції НАОМА, Дмитра Доценка «Згустки часу», що відкрилася 17 лютого, стала інтерактивним проєктом із залученням художників Євгена Аксоненка, Євгена Саннікова та відвідувачів. Проєкт за кураторства викладача кафедри сценографії та мультимедіа, Юрія Сивирина, мав на меті дослідити сприйняття часу у просторі та роль людини в його переживанні. 4 березня в галереї «Center» було урочисто відкрито виставку доцента кафедри живопису і композиції НАОМА Олеся Солов’я «Соборність Духу» за кураторства Василя Корчинського та Андрія Коваленка. Виставковий простір заповнила пронизлива композиція Шевченківської тріади поколінь – «… і мертвим, і живим, і ненародженим», яка втілила національну форму та силу українського буття, єдність духу, що продовжує життя, надихає на боротьбу та формує наше майбутнє.
13 березня у виставковому просторі першого поверху Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури було відкрито виставку «Інтер’єр Кирилівської церкви», яка презентувала живописні роботи студентів НАОМА 1-го курсу спеціальності «Живопис» ОР «Бакалавр»: А. К. Бровар, В. П. Гуйван, К. А. Коваленко, Т. А. Козлова, К. А. Кузьменко, О. Д. Погребна, А. Р. Тимченко. Експоновані твори стали результатом самостійної роботи студентів 1 курсу кафедри живопису і композиції в Кирилівській церкві в канікулярний період. Твори були виконані під керівництвом декана факультету образотворчого мистецтва і реставрації, доцента Мельничука І.Ю., заслуженого художника України.
Науково-дослідну та методично-виставкову діяльність успішно реалізує і Наукова бібліотека НАОМА. Так, до 100-річчя від дня народження Віктора Зарецького співробітники бібліотеки підготували експозицію методичних матеріалів, які глибоко та ґрунтовно розкривають етапи формування та значущість творчого генія Зарецького для київської художньої школи. 20 лютого в бібліотеці відбулося відкриття виставки, присвяченої 90-річчю журналу «Образотворче мистецтво». Ідейним натхненником події став доцент кафедри теорії та історії мистецтва, кандидат мистецтвознавства, головний редактор часопису «Образотворче мистецтво», Володимир Петрашик, який нині боронить нашу країну, перебуваючи в лавах ЗСУ. З нагоди вшанування пам’яті та до 211 річниці від дня народження Тараса Шевченка, 10 березня бібліотека НАОМА підготувала тематичну виставку «Тарас Шевченко – художник з душею поета». Матеріали виставки презентували 36 видань різних років «Кобзаря» Тараса Шевченка з фондів Наукової бібліотеки НАОМА.
Експозиційна активність Академії динамічно рухається і поза межами закладу. Так,12 лютого в Печерській районній державній адміністрації м. Києва відбулося відкриття виставки портретів українських військових «Галерея героїв». В експозиції виставки було представлено портрети українських військових, які проходять лікування у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» Міністерства оборони України. Портрети, представлені на виставці, створені студентами НАОМА, а також старшим викладачем кафедри живопису і композиції, заслуженою діячкою мистецтв України, Мариною Соченко. Куратором виставки виступив декан факультету образотворчого мистецтва і реставрації НАОМА Мельничук І.Ю., доцент, заслужений художник України.
Також, у лютому 2025 року в місті Рига (Латвія) були представлені два мистецькі проєкти викладачів та випускників Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА), присвячені Україні, її боротьбі за незалежність та збереженню національної ідентичності. Проєкт «Safe Place» реалізований у межах програми Creative Europe, був представлений у Національній бібліотеці Латвії. Проєкт «Yellow&Blue» був презентований у просторі Agenskalns Market з метою популяризації української культури серією графічних робіт, присвячених українським традиціям, музиці, кухні та історичним артефактам. У проєктах взяли участь викладачі та випускники НАОМА: в.о. завідувачка кафедри дизайну, доцентка Олена Тихонюк, старший викладач кафедри графічних мистецтв Олег Грищенко, Олена Старанчук, Анна Сарвіра, Юлія Твєрітіна та Ілля Угнівенко.
В рамках співпраці між Університетом прикладних наук Оулу (ОАМК), Фінляндія, та НАОМА на проєкті «Дизайн з Україною» 22 березня 2025 року було відкрито спільну виставку студентських плакатів на 1 та 2 поверхах освітнього центу Vuolle Setlementti, м. Оулу, Фінляндія. Експозиція є продовженням виставкового проєкту “Дім” (ДІМ. HOME. KOTI), що проходив в університеті OАМК, кампус Ліннанмаа, Оулу, Фінляндія в листопаді та грудні 2024 року. Виставка представляє художні плакати, які візуалізують сприйняття ДОМУ у часи невизначеності, радикальних змін та війни на особистому, соціокультурному та глобальному рівнях. Кураторкою проєкту стала провідний фахівець навчально-методичного відділу з роботи з іноземними громадянами та міжнародних зв’язків НАОМА Наталія Корчина.
З 31 березня по 3 квітня 2025 року твори викладачів НАОМА в партнерстві з Pictoric та Книжковим Арсеналом презентують виставку української ілюстрації «Україна: вчора і сьогодні. Історія української ілюстрації» в межах Болонського ярмарку дитячої книги в Італії. На виставці поруч з сучасною ілюстрацією були представлені роботи професорів та викладачів НАОМА різних років, серед яких: професор кафедри живопису і композиції, викладач майстерні живопису та храмової культури, Микола Стороженко, професор кафедри графічних мистецтв Галина Галинська, доцент кафедри графічних мистецтв Василь Перевальський, старший викладач кафедри графічних мистецтв, Олег Грищенко.