Перейти до вмісту

В НАОМА відкриття ІІІ Всеукраїнської виставки “Крим: вчора, сьогодні, завтра”

AT NAFAA THE OPENING OF THE III ALL-UKRAINIAN EXHIBITION
“CRIMEA: YESTERDAY, TODAY, TOMORROW”

24 квітня 2026 року у виставковому просторі Художнього музею Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відбудеться відкриття ІII Всеукраїнської виставки “КРИМ: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА”.

Це третя виставка в НАОМА, присвячена Українському Криму.

Мета виставкової ініціативи – підтримка боротьби кримських татар, корінних народів, національних меншин та усіх українців проти російських загарбників у визвольній боротьбі за повернення українських територій.

Ідея виставки – сфокусувати увагу на нерозривному культурному та історичному зв’язку корінних народів і національних меншин (спільнот), що проживають в Україні.

В межах виставкового проєкту будуть представлені мистецькі твори 15 авторів, присвячені історії та красі землі Криму, культурі та мові кримських татар, а також національностей, які історично проживають на півострові Крим.

Проект наголошує на нерозривному культурному та історичному зв’язку півостріву Крим з державою Україною та призваний через проекцію пам’яті занурити глядача в культурний контекст. Виставка нагадує про необхідність захисту історичної та культурної спадщини кримських татар, а також всіх національностей, які історично проживають на півострові Крим, їхніх прав людини, які зазнають численних порушень, переслідувань та дискримінації з боку російської окупаційної влади.

УВАГА! Відвідування виставки для гостей НАОМА буде можливим за попередньою реєстрацією у формі за посиланням, яке надамо після відкриття.

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури:

Переглядів: 1