Вітаємо з Днем народження Андрі́я Володи́мировича Чеби́кіна!

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Андрі́я Володи́мировича Чеби́кіна — видатного художника-графіка, педагога, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, ректора НАОМА (1989-2020), президента Національної академії мистецтв України, члена Національної спілки художників України, професора кафедри графічних мистецтв НАОМА.

Андрій Володимирович Чебикін з 1970 року розпочав педагогічну діяльність у Київському державному художньому інституті, в 1985 році отримав вчене звання професора; у1987-1989 рр. – голова Київської організації Спілки художників України.

Андрій Чебикін є співавтором підручника «Техніка офорта» (1978) для художніх вищих навчальних закладів.

За тридцять п’ять років педагогічної діяльності Андрій Чебикін створив своєрідну школу естампа. Керує майстернею вільної графіки НАОМА з 1985 року.

Багато вихованців митця стали відомими художниками, лауреатами різноманітних художніх конкурсів, виставок, отримали почесні звання України, серед них – М. Намистюк, В. Франчук, І. Григор’єв, І. Заруба, О. Матвейцева, Л. Койдан, Г. Матвейцева, М. Колесник, В. Кириченко, І. Кириченко.

Найвідоміші роботи Андрія Володимировича: «Село Обрадове», «Солдатські будні», «Космічні офорти», «Всесвіт», «Космос—Земля»; ілюстрації до літературних творів І. Франка, Л. Вишеславського, Н. Гнатюк, В.Грабовського, І. Драча, Б. Олійника, В. Простопчука, Г. Чубач ; серія гобеленів для інтер’єрів Донецького академічного театру опери та балету імені А. Солов’яненка; цикли станкових рисунків та акварелей.