JUNE 22 — DAY OF MOURNING AND COMMEMORATION OF THE VICTIMS OF WAR IN UKRAINE
Щороку 22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни — день, що нагадує про одну з найтрагічніших сторінок світової історії. Саме 22 червня 1941 року розпочалося вторгнення нацистської Німеччини на територію України, що принесло мільйонам людей страждання, втрати та випробування, наслідки яких відчуваються й сьогодні.
У цей день Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури вшановує пам’ять усіх загиблих — військових і цивільних, тих, чиї життя були обірвані війною, хто боровся за свободу, людську гідність і право на майбутнє. Особливе місце серед них посідають представники мистецької спільноти, чиї творчі шляхи були передчасно перервані, але чий внесок назавжди залишився в культурній спадщині України.
Для Академії цей день є не лише нагодою згадати минуле, а й можливістю осмислити значення мистецтва як носія історичної пам’яті. У творах живопису, графіки, скульптури та архітектури збережені свідчення людських доль, зруйнованих війною, а також сила духу й прагнення до життя, що допомагають долати найтяжчі випробування.
Зберігаючи пам’ять про минуле, ми утверджуємо цінність миру в сучасності. Через мистецтво ми говоримо про трагедії війни, формуючи в нових поколінь відповідальність, повагу до людського життя та усвідомлення значення національної гідності.
Пам’ятаємо. Осмислюємо. Творимо.
Переглядів: 0
