Яскравою сторінкою в історії українського образотворчого мистецтва є непересічна постать живописця, монументаліста, графіка, педагога Миколи Андрійовича СТОРОЖЕНКА.
Одним із досягнень Миколи Стороженка, в 90-ті роки, часи перебудови, часи відновлення незалежності української держави, було створення «МАЙСТЕРНІ ЖИВОПИСУ ТА ХРАМОВОЇ КУЛЬТУРИ» – МЖХК.
Сам Микола Андрійович зазначав, що Художня програма МЖХК вдосконалюється та розвивається саме митцями-студентами МЖХК. Саме митці-студенти є джерелом натхнення, розвитку, вдосконалення та, як показав вже пізніше час, і її збереженням.
Серед випускників МЖХК є багато відомих імен у сфері українського та світового мистецтва.
В знак шани, та збереження історичної пам’яті про відомого українського Митця-Вчителя Миколу Стороженка,
його учнем
Олександром Цугорка
було спроектовано та створено «МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ
МИКОЛИ СТОРОЖЕНКА»
https://www.instagram.com/p/
Музей офіційно відкритий 21 вересня 2018 року з нагоди 90-річчя з дня народження відомого художника М. А. Стороженка. Музей вражає масштабністю, гармонійною архітектонікою світла і тіні, панорамною сегментацією простору.
Олександр Цугорка завжди підкреслює важливість такого проекту, так як це і пам’ять, і шана Вчителю, і збереження культурної спадщини!
Створення Музею, це створення нового культурного осередку, це унікальний приклад поєднання мистецької традиції, мистецької школи НАОМА та сучасної музейної концепції.
Автор проекту Цугорка Олександр в концепції Музею розкрив ключові віхи творчості Миколи Стороженка, сформував простір, де глядач занурюється в атмосферу мистецтва (історію, традиції, культуру).
Мета створення Музею закладена в проекті – зазначає Олександр Цугорка, – «людина, потрапивши до цього музею, через знайомство з художніми творами вчителя та учнів майстерні – МЖХК, які є учасниками її формування, а дехто із учнів і співавторами нового мистецького напрямку, історією творчого становлення та життя Вчителя, родини, учнів та школи».
Меморіальний музей Миколи Стороженка – це шана до Вчителя, мистецько-культурна, просвітницька та подвижницька діяльність
https://familytimes.com.ua/
«… музей є не лише мистецьким осередком, а й місцем, в якому зберігаються спогади про яскраве життя надзвичайного українського художника — Шевченківського лауреата, професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, який із 1994 року там очолював новостворену навчально-творчу майстерню живопису та храмової культури», — розповідає Вікторія Авдєєва, учителька української мови і літератури, яка стає екскурсоводом музею.
https://www.umoloda.kiev.ua/
Сьогодні Музей є осередком культурного, історичного, мистецького пізнання.
МИСТЕЦЬКИЙ ТАНДЕМ ВЧИТЕЛЬ-УЧЕНЬ має своє продовження у наукових дослідженнях історії, історії мистецтва, мистецької освіти Сумщини та України в цілому.
Інформація взята із сайтів:
https://day.kyiv.ua/photo/
https://sumy.depo.ua/ukr/sumy/
Переглядів: 78