ОБГОВОРЕННЯ ОТП «ОБРАЗОТВОРЧЕ ТА ВІЗУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО». ЗУСТРІЧ ІЗ СТЕЙКХОЛДЕРОМ.
21 листопада 2024 р. на кафедрі скульптури відбулося засідання фахової міжкафедральної комісії у творчій аспірантурі, в результаті якої було проведено обговорення освітньо -творчої програми “Образотворче та візуальне мистецтво” за третім рівнем вищої освіти зі здобувачами ступеня доктора мистецтва НАОМА. Стратегія діяльності вищої освіти передбачає створення системи моніторингу та постійного поліпшення якості вищої освіти, що відповідає рекомендаціям і стандартам Європейського простору вищої освіти, враховує кращі світові практики та відповідає потребам суспільства. Ключовим завданням такої реформи є залучення зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів до розроблення освітніх програм.
На зустрічі були присутні гарант освітньої програми проф. Яланський А.В., декан факультету образотворчого мистецтва і реставрації НАОМА доц. Мельничук І.Ю., в.о. проректора з наукової роботи НАОМА проф. Михайлова Р.Д., завідувачі кафедр, викладачі, здобувачі. До обговорення ОТП “Образотворче та візуальне мистецтво” був запрошений представник стейкхолдера, доктор мистецтвознавства, доцент Приймич М.В., в.о. ректора Закарпатської академії мистецтв. Темою зустрічі були перегляд та пропозиції щодо включення окремих тем або освітніх компонентів до освітньо-творчої програми “Образотворче та візуальне мистецтво” на навчальний рік 2025/ 2026 р. Зі вступним словом виступив гарант ОТП проф. Яланський А.В., який розповів про необхідність проведення обговорень освітньо-творчої програми для подальшого коригування і вдосконалення відповідно до потреб суспільства. Також виступила проф. Романенкова Ю.В., в.о. завідувача кафедри теорії та історії мистецтва, яка повідомила, що регулярний моніторинг, перегляд і оновлення освітніх програм мають на меті гарантувати, що надання освітніх послуг відповідає високому рівню, а також створює сприятливе навчальне середовище для здобувачів вищої освіти.
Гарант ОТП проф. Яланський А.В. та доц. Тимченко Т.Р., в.о. завідувача кафедри техніки та реставрації творів мистецтва наголошували на унікальності освітньо-творчої програми “Образотворче та візуальне мистецтво”, яка вирізняється поєднанням обов’язкових і вибіркових компонентів з практичною мистецькою підготовкою здобувачів вищої освіти ступеня доктора мистецтва.
Під час зустрічі обговорювали питання удосконалення освітніх програм зі згаданої ОТП. Зокрема, представник стейкхолдера доц. Приймич М.В. висловив побажання до коригування дисципліни “Історія стилів у культурі та мистецтві” для здобувачів творчої аспірантури, і її переформулювання “Теорія стилів”. В ході обговорення учасники зустрічі висловили свої побажання та пропозиції з урахуванням сучасних потреб.
Проєкт ОТП оприлюднений на сторінці сайту НАОМА для обговорення зі стейкхолдерами та здобувачами вищої освіти.