Перейти до вмісту

ВІДВІДИНИ МАГІСТРАМИ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ НАОМА «МИСТЕЦТВОЗНАВСТВО. ТЕОРІЯ ТА ІСТОРІЯ МИСТЕЦТВА» НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО РЕСТАВРАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ УКРАЇНИ

Важливе місце в якісній підготовці магістрів образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації займає практична складова навчальної програми. Практичні навички та професійні компетентності студенти здобувають в рамках проходження практики з «Менеджменту культурних проектів».

Кафедрою культури та соціально-гуманітарних дисциплін 4 березня 2025 р. було організовано зустріч студентів 1 курсу магістерської програми «Мистецтвознавство. Теорія та історія мистецтва» денної та заочної форми навчання з топ-менеджментом Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Візит до ННДРЦУ відбувся за сприяння керівництва НАОМА – ректора Цугорка О.П.

Національний науково-дослідний реставраційний центр України це найстаріший у державі спеціалізований заклад культури, діяльність якого спрямована на дослідження, збереження, консервацію та реставрацію музейних предметів Музейного фонду України. Тому цікаво було прослухати розповідь заступника генерального директора з науково-реставраційної роботи ННДРЦУ – Бичко Т.А. про організацію діяльності цього закладу культури в сучасних умовах. Студенти мали можливість зрозуміти всі етапи складного процесу проходження реставрації творів мистецтва та супровідного операційного менеджменту.

Важливим компонентом відвідин ННДРЦУ стало знайомство студентів із науковими дослідженнями в галузі реставрації. Про цей напрям діяльності ННДРЦУ розповіла завідувач науково-дослідного відділу фізико-хімічних досліджень – Распопіна В.О. Вона ознайомила з методологією дослідження матеріалів живопису – творів видатних художників, іконописних шкіл, унікальних творів мистецтва, показала приладову базу відділу та навела цікаві прикладні кейси із реставраційного дослідження творів мистецтва. Фахівець по дослідам з папером – Панченко Ю.Г. провела практичний майстер-клас для студентів, продемонструвавши дослідження із використанням сучасного спектрографу.

Під час відвідин ННДРЦУ студенти оволоділи програмними результатами навчання, а саме: ПРН 3 – інноваційними методами та технологіями роботи у відповідних матеріалах за спеціалізаціями та ПРН 8 – здійснювати пошук інформації стосовно об’єкту дослідження.

Зустріч була цікавою, насиченою новими практиками спілкування студентів з фахівцями Національний науково-дослідного реставраційного центру України.