В Національній Академії образотворчих мистецтв та архітектури завершилась Перша Міжнародна науково-практична он-лайн конференція «Інновації в архітектурі та дизайні», співорганізаторами якої виступили Національна Академія мистецтв України, Національна спілка архітекторів України, Національна спілка художників України, Факультет архітектури «Краківська Політехніка» (Польща), ДПУ  ім. Йона Крянге ( Молдова), Університет ім. Юрая Добріли (Хорватія). Конференція під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства освіти і науки України продовжувалась два дні, 25 та 26 травня.

В пленарному засіданні і в роботах двох секцій – «Архітектура та містобудування» та «Дизайн» прийняли участь більше 200 учасників з п’яти країн: України, Польщі, Азербайджану, Італії, Молдови.

Були представлені 26 вищих навчальних закладів України, в тому числі:

• З Києва: Національна Академія образотворчих мистецтв та архітектури, Київський національний університет будівництва і архітектури, Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури, Державний університет інфраструктури та технологій, Київський міжнародний університет, Національний авіаційний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, КДІДПМД ім.М.Бойчука, Міжрегіональна академія управління персоналом, Національний університет біоресурсів та природокористування України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України,
  • З Маріуполя: Маріупольська філія НАОМА,
  • Зі Львова: Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет природокористування,
  • З Харкова: Харкiвський національний університет будiвництва та архітектури, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Харківський Біотехнологічний Університет, Харківська школа архітектури,
  • З Полтави: Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»,
  • З Рівного: Національний університет водного господарства та природокористування,
  • З Івано-Франківська: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
  • З Одеси: Одеська державна академія будівництва і архітектури,
  • З Луцька: Луцький національний технічний університет,
  • З Херсона: Херсонський державний аграрно-економічний університет;

А також інші науково-дослідні інститути, проектні бюро і організації.

Серед іноземних учасників на пленарному засіданні виступили проф. Сабіна Хаджиєва з Азербайджанського Архітектурно-Будівельного Университету (Баку, Азербайджан);  проф.. Юстина Кобилярчик, проф.. Домініка Кушнєж- Крупа, др. Міхал Крупа, др. Малгожата Гриневич з Краковської Політехніки, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej (Краків, Польща); др. Барбара Богоні, др.. Елена Монтанарі з Міланської Політехніки, Department of Architecture and Urban Studies, Politecnico di Milano (Мілан, Італія); др. Людмила Мокан-Возян, Fine Arts and Design Faculty, State Pedagogical University „Ion Creanga” (Chisinau, Moldova); др. Єва Камінська (Jagiellonian University, Краків, Польща) та інші.

З привітальним словом до учасників конференції звернулися ректор НАОМА, канд. мист., проф., заслужений діяч мистецтв, Олександр Цугорка; перший віце -президент НАМ України, д.т.н., проф.. Микола Яковлєв; Голова Національної спілки художників України, засл. худ.України, канд. мист. Костянтин Чернявский; декан архітектурного факультету НАОМА, засл. арх.. України, канд. арх. Анатолій Давидов; заст.. генерального директора ПАТ «КиївЗНДІЕП», засл. арх. України, д-р. арх., проф.. Вадим Куцевич; віце-президент НСАУ, докт. арх. Олена Олійник; голова Науково-методичної комісії з дизайну Міністерства освіти і науки України, проф.. Євген Антонович та інші.

Конференція продемонструвала високий рівень наукової роботи та архітектурної та дизайнерської освіти в НАОМА. На наступний рік планується організація Другої міжнародної конференції з питань архітектури та дизайну.

Програма I Міжнародної науково-практичної он-лайн конференції «Інновації в архітектурі та дизайні»