Перейти до вмісту

Новий набір до Школи Універсального Дизайну

ПРООН в Україні оголошує старт набору до Школи Універсального Дизайну (УД), яка готуватиме фахівців для інклюзивного відновлення країни.  Ця програма надасть можливість архітекторам, дизайнерам, урбаністам, громадським активістам та представникам місцевих адміністрацій поглибити свої знання та навички застосування принципів універсального дизайну для створення просторів, послуг та інформації, які є доступними для всіх.

Термін подачі заявок:       до 30 вересня 2024 року.

Початок занять:                 10 жовтня 2024 року.

Подати заявку:          натисніть на Форму реєстрації

Школа Універсального Дизайну вже стала успішним стартом для багатьох спеціалістів.

Цього року перевага надаватиметься командам та окремим фахівцями з регіонів України, що постраждали від війни, таких як Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Чернігівська, Київська, Сумська, Одеська, Донецька та Полтавська області.

Програма Школи УД передбачає:

  • Очні (офлайн) теоретичні та практичні заняття: учасники не тільки отримають знання, але й працюватимуть з реальними об’єктами. Кожен учасник зможе на практиці застосувати принципи універсального дизайну, норми доступності та підходи безбар’єрності.
  • Період навчання: три дводенних модулі з 10 жовтня по 8 листопада 2024 року (10-11 жовтня, 24-25 жовтня, 07-08 листопада), з фінальним заходом 10 грудня, під час якого учасники презентуватимуть власні проєкти та за умов їхнього успішного захисту отримують сертифікати.
  • Надання Сертифіката про завершення Школи УД тим учасникам,  які відвідали всі модулі та успішно захистили командний проєкт. 

Тематика занять включатиме, але не обмежуватиметься такими темами:

  • Як застосовувати принципи універсального дизайну на практиці?
  • Як послуговуватися державними будівельними нормами з доступності та інклюзивності?
  • Інклюзивне відновлення: на що звертати увагу?
  • Як зробити архітектурні рішення не тільки безбарʼєрними, але й красивими?
  • Як проводити аудит доступності?
  • Як створювати простори та заклади дружні для дітей та людей старшого віку?
  • Як зробити публічні послуги зручними, послуговуючись принципами універсального дизайну?
  • Як забезпечити доступне інформування?

До участі запрошуються:

  • Представників громадських організацій та місцевих адміністрацій, діяльність яких повʼязана з питаннями містопланування, доступності, безбар’єрності, інклюзії;
  • Архітекторів, дизайнерів інтер’єрів, урбаністів;
  • Студентів старших курсів відповідних спеціальностей.

Запрошуються як індивідуальні учасники, які готові обʼєднатися в команди та працювати над запропонованим нами обʼєктом, так і вже сформовані команди (4-6 людей), що мають проєкт, над яким хочуть працювати під час навчання. Проєкти можуть стосуватися будь-якого закладу чи громадського простору, що потребує покращення умов доступності/безбар’єрності, або удосконалення публічних послуг.

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі.

Кожна команда отримає ментора, який супроводжуватиме її протягом всього процесу, допомагаючи у роботі над проєктом.

Учасники Школи УД не лише отримають ґрунтовні знання, а й матимуть можливість працювати над власними проєктами, розробляючи рішення для покращення доступності у своїх громадах.

ПРООН покриває витрати на проїзд та проживання під час навчальних модулів для учасників, тож не втрачайте шанс стати частиною цієї ініціативи!

Для участі заповніть Форму реєстрації до 30 вересня.

 

Міжнародний відділ НАОМА