У Дні відкритих дверей – 17, 18, і 19 грудня 2024 року Бібліотека НАОМА пропонує для огляду друкований матеріал, що репрезентує тяглість навчально-теоретичної діяльності Академії, реалізованої її митцями-викладачами. Науково-методичний аспект, залишаючись у тіні яскравих здобутків мистецької спільноти НАОМА, унаочнених у виставкових залах України і світу, заслуговує на увагу і не менше пошанування.
Саме теоретичне осмислення вселюдського мистецького досвіду, структурування творчого процесу від задуму до результату, як і систематизація техніки і практичних навичок виконання образотворчої роботи в матеріалі в межах індивідуальної навчальної практики митця становить змістовний фокус наданої бібліотекою друкованої продукції. Зазначене напрацювання викладацького складу різних кафедр, а отже, представлення різних видів образотворчого мистецтва, засвідчує високий освітній рівень і комплексність навчальної програми НАОМА, досягнутий у результаті її столітнього розвитку.
Плеяда авторів-викладачів у переважній більшості пройшла формацію в Академії від студентського початку, набуваючи досвіду в учнівстві від майстрів, вихованих у тому ж мистецькому виші. НАОМА плекає традиції, закладені її батьками-засновниками, творчо закоріненими в українському національному мистецтві, та продовжує пошук найсучасніших методів мистецького навчання.
Показовими з огляду на дати публікації є теоретичні праці двох викладачів Академії: професора Олександра Богомазова (викладав у 1922 – 1930), який у 1913-1914 роках написав «Живопис та елементи», доповнений викладацьким матеріалом в 1929 році, та нині діючого доцента Віктора Кириченка «Основи композиції», що вийшла друком кілька місяців тому. Сподіваємось, що і через сто років буде можливість зіставити праці сучасних професорів Академії та їхніх попередників.
З повагою – бібліотека НАОМА