Факультет архітектури
Кафедра архітектурного проектування
Menu
Наукова та творча діяльність Антонюка Д.І. пов’язана із створенням нового напрямку в проектуванні та будівництві – екологічне проектування, зелене будівництво. Він активно впроваджує результати наукових досліджень в практику експериментального та учбового проектування, в тому числі на міжнародному рівні.
Він перший в Києві почав роботу по комплексній реконструкції промислових об’єктів під потреби міста, створивши торгівельно-розважальні комплекси системи «Фуршет», «Мегамаркет», та запроектувавши перші мульти-зальні кінотеатри системи «Батерфляй». Спільно з відомим українським архітектором Чмутіною Н.Б. займався реконструкцією будівлі Верховної Ради України понад 10 років.
Загальна інформація
Професійна кваліфікація
Керівництво дисертації
Публікацій у Scopus або Web of Science
Освітні компоненти
Досягнення у професійній діяльності
Підвищення кваліфікації
Загальна інформація
Керівник навчально-творчої майстерні.
Кандидат архітектури.
Доцент кафедри архітектурного проєктування.
Сертифікований архітектор.
Освіта:
● Київський державний художній інститут, 1976 р., за спеціальністю 1201 архітектура, кваліфікація – архітектор (Диплом з відзнакою Ч №590820 від 2 квітня 1976 р.).
● Кандидат архітектури, 18.00.02 – Архітектура будівель і споруд, диплом АХ № 001262 від 17 жовтня 1990 р.
Професійна кваліфікація
Посади:
● архітектор – ГАП
● викладач – доцент – професор
● президент Благодійного Фонду розвитку архітектури ім. А. Б. Чмутіної
● керівник Літньої школи архітектури та мистецтва «SSAA» (Summer School of Architecture and Art)
Практичний досвід професійної діяльності, досвід управлінської роботи
Антонюк Дмитро Іванович після закінчення архітектурного факультету Київського державного художнього інституту (КДХІ) (майстерня проф.. Чмутіної Н.Б.), де отримав кваліфікацію архітектора, працював в Київському зональному науково-дослідному і проєктному інституті типового та експериментального проєктування житлових та громадських будинків (КиївЗНДІЕП) (1977-1990 рр.), навчався в аспірантурі та отримав вчену ступінь кандидата архітектури (1990 р.)
З 1990 по 1993 рр. працював заступником генерального директора по науковій роботі в центрі системного проєктування «Контекст» Міжнародної академії архітектури.
З 1979 року суміщував роботу з науково-педагогічною діяльністю в КДХІ ( з 2000 року – Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА).
З 1993 року працює керівником учбово-творчої майстерні НАОМА. За співпрацю між вузами Sint Lucas (Брюссель) та НАОМА, що відбувалась з 1997 по 2001 рр., він отримав Спеціальний приз за освітній обмін поміж вузами Європи (EAAE Prize 2001).
Антонюк Д.І. є організатором та учасником міжнародних конкурсів та семінарів в рамках Міжнародної академії архітектури, асоціативним членом Американського інституту архітекторів (АІА № 30358067), членом Європейської комісії з архітектурної освіти ІІ регіону Міжнародної спілки архітекторів. Наукова та творча діяльність Антонюка Д.І. пов’язана із створенням нового напрямку в проєктуванні та будівництві – екологічне проектування, зелене будівництво. Тема кандидатської дисертації – «Архітектура дитячих дошкільних закладів з геліосистемами теплопостачання», 1990 р.
Він автор наукових публікацій по проблемі екологічної архітектури, в тому числі «Рекомендації по проєктуванню установок сонячного водопостачання для житлових та громадських будівель» , 1987 р., «Рекомендації по проектуванню пасивних систем сонячного опалення», 1989 р.
Антонюк Д.І. активно впроваджує результати наукових досліджень в практику експериментального та учбового проєктування, в тому числі на міжнародному рівні.
Він є керівником та генеральним проєктувальником у спільному німецько-українському пілотному проєкті «Енергоефективна забудова», що впроваджується Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, Міністерством охорони навколишнього середовища України та Німецьким товариством технічного співробітництва GTZ.
Антонюк Д.І. веде рубрику «Екопроєкт» в журналі «The Architect». Він є учасником ініціативної групи по створенню української Ради по зеленому будівництву UAGBC, членом ради директорів.
Антонюк Д.І. є архітектор-практик, що веде плідну проєктну діяльність, є членом містобудівних рад м. Києва та м. Українка. Він перший в Києві почав роботу по комплексній реконструкції промислових об’єктів під потреби міста, створивши торгівельно-розважальні комплекси системи «Фуршет», «Мегамаркет», та запроєктувавши перші мульти-зальні кінотеатри системи «Батерфляй».
Спільно з відомою українською архітекторкою Чмутіною Н.Б. займався реконструкцією будівлі Верховної Ради України впродовж більше ніж 10 років.
Антонюк Д.І. – автор Національного соціально-культурного комплексу України на Всесвітньому фестивалі молоді та студентів у москві, виконав та реалізував проєкти різноманітні по функції та масштабу, за що неодноразово отримував архітектурні премії, у тому числі Національної спілки архітекторів України (НСАУ) «ВОЛЮТА». А саме: «Кращий проєкт року (пам’ятний комплекс К. Малевичу), 2008р., «Кращий містобудівний проєкт» (Житловий район в м. Бровари), 2009р., «Краща будівля року» (житловий будинок по вул. Глазунова у Києві), 2009р., «Кращий проєкт року» в номінації «Громадські будівлі» (Арт-центр в м.Париж 2015 р).
Антонюк Д.І. створив та є президентом Благодійного фонду розвитку архітектури ім. Н.Б. Чмутиної (2007р.), що займається підтримкою молодих українських архітекторів.
Він створив меморіальну дошку Н.Б. Чмутиної, організував постійно діючу експозицію про її діяльність, та видав книгу «Н.Б. Чмутина. Життєвий та творчий шлях архітектора» до 100-річчя з дня народження. Щорічно Фонд нагороджує найкращого дипломника НАОМА премією – поїздкою на Бієнале архітектури у Венеції.
Антонюк Д.І. – член НСАУ, в різні роки був членом правління спілки, очолював комісію по роботі з молодими архітекторами, членом президентської Ради, віце-президентом НСАУ.
Антонюк Д.І. створив літню школу архітектури та мистецтв у м. Українка (SSAA 2016), що було відзначено як подія року.
Керівництво дисертації
Кригіна А. О. «Архітектурно-планувальна організація спортивно-рекреаційного блоку в структурі багатофункціонального комплексу»
Публікацій у Scopus або Web of Science
Освітні компоненти
ОР Бакалавр
ОК16 Архітектурне проєктування
ОК21Кваліфікаційна бакалаврська робота
ОР Магістр
ОК3.1 Педагогічна практика
ОК6 Архітектурне проєктування
ОК7 Проєктна практика
ВК 3 Новітні технології в архітектурі
ОК11 Кваліфікаційна магістерська робота
Досягнення у професійній діяльності
Звання: «Заслужений архітектор України»
Наукові публікації у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України
1. Давидов А., Антонюк .Д. Співпраця викладачів факультету архітектури НАОМА та Інституту архітектури Сант-Лукас у Брюсселі // Українська академія мистецтва: Дослідницькі та науково-методичні праці. – К., 2000. – Вип. 7. – С. 111–116.
2. Антонюк Д. І., Мазніченко О. Модерністичний підхід до архітектурних рішень в спорудах Наталії Чмутіної. Збірник наукових праць «НАОМА», No 32 (2022) С. 7–13 DOI: 10.32782/2411-3034-2022-32-1
https://naoma-science.kiev.ua/index.php/journal/article/view/114
3. Антонюк Д. І., Козаренко О. Принципи формоутворення архітектури оптово-роздрібних ринків, НАУ, 2023. Вп. 22. C.95–106.
DOI: 10. 18372/2415-8151.22.15398
4. Krygina, Anastasiia, and Dmytro Antoniuk. «Пандемічна криза covid-19 як каталізатор розвитку типології спортивно-рекреаційних комплексів в Україні». Theory and practice of design, НАУ, 2023. Вп. 32: 28-35.
DOI: https://doi.org/10.32782/2415-8151.2024.32.4
5. Стаття у колективної монографії. Факультет архітектури НАОМА: історія, традиції та новаторство. Антонюк Д.І. «Мезоміста – новий тип поселення України». 2024.
Інші оприлюднені здобутки
● Концепція розвитку м. Українка, 2016.
● ДПТ Центральної частини м. Українка, 2017-2018. Реалізація.
● Реконструкція майстерні «А330» в НАОМА у м. Києві, 2015. Реалізація.
● Громадський центр ринку «Столичний» у м. Києві, 2017. Реалізація.
● Реконструкція готелю «Славутич» у м. Києві, 2017-2021. Реалізація.
● Офісний центр фірми «Дарниця», 2021. Реалізація.
● Житловий будинок вул. Боричів Тік у м. Києві, 2019-2021. Реалізація.
● Житловий комплекс з підземним паркінгом по вул. Маршала Рибалка 3-А у м. Києві, 2020. Реалізація.
● Пам’ятний знак К. Малевича в НАОМА м. Києва, 2015. Реалізація.
● Житловий комплекс в м. Буча, 2020. Реалізація.
● Медичний центр в м. Гостомелі, 2020. Проєкт.
● Рекреаційний комплекс в м. Яремче, 2021. Проєкт.
● Житловий будинок в с. Рославичі Київської обл. 2021. Проєкт.
Підручники
Наталія Борисівна Чмутіна. Життєвий та творчий шлях архітектора / М-во культури України, Нац. акад. образотв. мистец. і архіт., Нац. акад. мистецтв України, Ін-т проблем сучасного мистецтва; керівник проєкта – Д. Антонюк, упоряд. О. Мазніченко. – К.: Адеф-Україна, 2012. – 299 с.
Навчально-методичні посібники для самостійної роботи
Навчальна програма курсу «Новітні технології в архітектурі». Національна Академія образотворчого мистецтва та архітектури. 2015 р.
Наукове керівництво (консультування) здобувача
Мазніченко О.В. «Становлення школи Н. Чмутіної в контексті архітектурної культури України радянської доби». ДК №03229215.12.2015.
Боборикін О.С. Кандидат архітектури, 18.00.01, Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури, від 11 жовтня 2017 р. ДК №044191, «Особливості розвитку міських набережних (на прикладах міст України вздовж р. Дніпро)».
Виконання функцій наукового керівника або відповідального виконавця наукової теми (проєкту)
● Сотник А. І. «Засади архітектурно-планувальнох організації урядових будівель». Перший рік.
● Козаренко О.В. «Принципи формування архітектури оптово-роздрібних ринків». Перший рік.
2022 р.
● Семченко О. «Особливості формування архітектурного простору природничих музеїв»
● Середа О. «Архітектурно-планувальні рішення ретріт-центрів»
● Новоселецька В. «Особливості проєктування банних комплексів з урахуванням природних особливостей території»
● Саламатіна К. «Особливості архітектурно-просторового формування центрів науки і техніки»
2023 р.
● Курганська Т. Ю. «Особливості архітектурно-планувальної організації меморіальних комплексів»
● Носов Ю. І. «Засади архітектурно-просторової організації сміттєпереробних комплексів в межах крупних міст»
● Букіна О. В. «Засади модернізації сільських поселень з використанням енергоефективних технологій для забезпечення автономності»
● Скляр В. О. «Особливості проєктування освітніх комплексів»
2024 р.
● Ізірінський О.Р. «Особливості архітектурного формування центрів науково-технічної творчості»
Керівництво науковою роботою магістрів (2020 р.)
● Бандак Ірина
● Владов Дмитро
● Кердіна Анастасія
● Онищенко Наталя
● Сотник Анна
Керівництво науковою роботою магістрів (2021 р.)
● Заграбська Анастасія
● Коломієць Василина
● Міхненко Тетяна
● Купченко Владлен
Робота у складі експертних рад
Голова ДЕК освітнього ступеня «Магістр» на факультеті архітектури ХНУБА. Харків, червень 2017 року (Наказ ХНУБА від 25.04.2017 року за №11-03/788).
Член містобудівної Ради м. Києва.
Член містобудівної Ради м. Українка.
Публікації з наукової або професійної тематики
Лекторій-семінар «Київські лекції Малевича. Реконструкція». 12.11.2015 р.
Участь у міжнародних наукових проєктах
● Член Європейської асоціації з архітектурної освіти
● Мiжнародний проєкт «БРЕСТ–2019»
● Українсько-німецький проєкт «Енергоефективний пiлотний проєкт» (Федеральне мiнiстерство довкiлля, оборони природи і безпеки ядерных реакторiв Нiмеччини (BMU) та Нiмецьке товариство мiжнародного спiвробiтництва (GIZ) та Мiнрегiонбуд Украiни)
● Лекторій-семінар «Київські лекції Малевича. Реконструкція». 12.11.2015 р.
● У складі Міжнародної літньої школи в Китаї у 2017 році:
– лекції-семінари на архітектурному факультеті Технічного університету міста Харбін
– лекції-семінари і майстер-класи на архітектурному факультеті Університету міста Гуаньчжоу
● У складі Міжнародної літньої школи в Китаї у 2017 році:
– лекції-семінари на архітектурному факультеті Технічного університету міста Харбін
– лекції-семінари і майстер-класи на архітектурному факультеті Університету міста Гуаньчжоу
Наукове консультування підприємств, установ, організацій
Консультації Міської Ради м. Українка (без публікацій)
Організаційна робота у закладах освіти (наукових установах) на посадах керівника
Керівник навчально-творчої майстерні
Робота з учнівською молоддю
● Даниленко Ю.В., магістерське дослідження «Міст, як архітектурна споруда», 2013 р.
● Левандовський Я.М., магістерське дослідження «Алгоритмічні принципи формування архітектурних комплексів на складному рельєфі», 2013 р.
● Набок О.М., магістерське дослідження «Принципи реновації промислових зон м. Києва», 2013 р.
● Чжао Сюй Дун , магістерське дослідження «Основні принципи формування архітектурного простору у традиційному поселенні на прикладі Чжецзян в Китаї», 2013 р.
● Повар М., магістерське дослідження «Архітекторно-конструктивні особливості реконструкції промислових об’єктів під нову функцію», 2015 р.
● Осламовський А., магістерське дослідження «Тенденції використання структурних модулів в архітектурі житлових споруд», 2015 р.
● Григоренко К., магістерське дослідження «Методи зміни функціонального призначення промислових територій та споруд», 2015 р.
● Ляо Шиу, магістерське дослідження «Екологічні принципи формування курортних комплексів у Китаї», 2015 р.
● Кухаренко Я., магістерське дослідження «Принципи формування транспортно-пересадкових вузлів в умовах міського середовища», 2015 р.
● Дервішов Е., магістерське дослідження «Особливості проєктування громадсько-культурних центрів у великих містах», 2016 р.
● Довженко Є., магістерське дослідження «Особливості формування архітектури літніх шкіл вищих художніх вузів», 2016 р.
● Комаров М., магістерське дослідження «Особливості формування архітектури сучасних кіностудій», 2016 р.
● Кузьмінова М., магістерське дослідження «Арт-кластер як напрям реабілітації промислових територій», 2016 р.
● Банга М., магістерське дослідження «Особливості архітектурно-просторової організації міських рекреаційних комплексів», 2017 р.
● Григоренко К., магістерське дослідження «Засади проєктування центрів відпочинку», 2017 р.
● Керівництво групою студентів, що здобули 1 місце на workshop – конкурси на тему: «Квартал Левинського у м. Львові», 2021 р.
● Керівництво конкурсним проєктом на «Реконструкція замка Свiрж», що посів 2-ге місце, 2021 р.
● Саламатіна Катерина – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2020 р.
● Коломоєць Василина – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2020 р.
● Софія Дворнікова, студентка III курсу, фіналістка міжнародного архітектурного конкурсу «Rebuilding Siargao. Community Center», Філіппіни, червень-серпень, 2022. https://www.archstorming.com/info-lokal.html
● Данилюк Валерія, студентка III курсу, фіналістка міжнародного архітектурного конкурсу «Rebuilding Siargao. Community Center», Філіппіни, червень-серпень, 2022. https://www.archstorming.com/info-lokal.html
● Софія Дворнікова, студентка III курсу, фіналістка міжнародного архітектурного конкурсу «Rebuilding Siargao. Urban Intervention», Філіппіни, червень-серпень, 2022. https://www.archstorming.com/info-lokal.html
● Данилюк Валерія – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2022 р.
● Дворнікова Софія – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2022 р.
● Кравченко Діана – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2022 р.
● Сулейманова Діана – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2022 р.
● Участь у міжнародному архітектурному конкурсі: перекваліфікації Акрополя Бірса та реабілітації Національного музею Карфагену в Тунісі. 2023 р. (https://patrimoine3000.tn/wp-content/uploads/2023/04/Competition-Carthage-final-jury-report-1.pdf)
● Кригіна Анастасія, аспірантка, 3-тє місце у фіналі ХХ Міжнародного конкурсу «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», серпень, 2023 р.
● Данилюк Валерія, студентка I курсу (магістратура), 3-тє місце у фіналі ХХ Міжнародного конкурсу «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», серпень, 2023 р.
● Дворнікова Софія, студентка I курсу (магістратура), 3-тє місце у фіналі ХХ Міжнародного конкурсу «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», серпень, 2023 р.
● Приймак Дар’я, студентка I курсу (магістратура), 3-тє місце у фіналі ХХ Міжнародного конкурсу «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», серпень, 2023 р.
● Дворнікова Софія – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2023 р.
● Кубрак Анжела – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2023 р.
● Приймак Дарʼя – півфіналістка конкурсу STEEL FREEDOM, 2023 р.
● Білий Георгій – півфіналіст конкурсу STEEL FREEDOM, 2023 р.
● Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. І. Мечникова у м. Львові. У складі команди: Дмитро Антонюк, Кригіна Анастасія, Кривозуб Павло, Данилюк Валерія. 2024 р.
● Хакатон «100 ідей для міст» проєкт реабілітаційно-спортивного комплексу у м. Полтава, вул. Симона Петлюри. У складі команди: Дмитро Антонюк, Данилюк Валерія, Приймак Дар’я, Хмельницький Іван, Дворнікова Софія. 2024 р.
● Безпалько Євгенія, Березіна Катерина, Дідусенко Іван, Кречетова Олена – фіналісти конкурсу STEEL FREEDOM, 2024 р.
1. ХХІІ огляд-конкурс дипломних проєктів архітектурних шкіл України. Одеса, 2013 р. Дипломи отримали:
– Вікен А.О., «Бакалавр», «Проєкт дитячого садка на 60 місць в м. Києві», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., ст. викл. Ширяєв Т.В.
– Повар М.О., «Бакалавр», «Проєкт загальноосвітньої середньої школи на 660 місць в м. Києві», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., ст. викл. Ширяєв Т.В.
– Корнілов М.М., «Бакалавр», «Проєкт житлового комплексу на вул. Здолбунівській у м. Києві», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., ст. викл .Ширяєв Т.В.
– Красільнікова А.П., «Бакалавр», «Експозиційний і розважальний комплекс з музеєм трипільської культури в м. Українка», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., доц. Залуцький В.В.
2. ХХІІІ–ХХІV огляд-конкурс дипломних проєктів архітектурних шкіл України. Київ, 2015 р. Дипломи отримали:
– Банга М.М., «Бакалавр», «Багатофункціональний житловий комплекс в м. Києві», керівник проєкту: проф. Антонюк Д.І., доц. Залуцький В.В.
– Кузьмінова М.В., «Бакалавр», «Проєкт музею техніки і промисловості в Голосіївському р-ні м. Києва», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., доц. Залуцький В.В.
3. ХХV огляд-конкурс дипломних проєктів архітектурних шкіл України. Харків, 2016 р. Дипломи отримали:
– Кузьмінова М.В., «Магістр», наукове дослідження «Арт-кластер як напрям реабілітації промислових територій» з розробкою проєкту «Арт-кластер на вул. Кудрявській в м. Києві», керівник проєкту: проф. Антонюк Д.І.
– Бучацька Я.С., «Бакалавр», «Школа мистецького профілю на 22 класи в м. Києві», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., ст. викл. Ширяєв Т.В.
4. ХХVІ огляд-конкурс дипломних проєктів архітектурних шкіл України. Івано-Франківськ, 2017 р. Дипломи отримали:
– Брандт О.С., «Бакалавр», «Проєкт кіно-комплексу в місті Києві», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., ст. викл .Ширяєв Т.В.
– Трошкін А.А., «Спеціаліст», «Міжнародний багатофункціональний спортивний комплекс екстремальних видів спорту в м. Києві», керівники проєкту: проф. Антонюк Д.І., доц. Залуцький В.В.
Підвищення кваліфікації
ТОВ «Навчально-експериментальний центр НСАУ», свідоцтво №3724 від 26.03.2021 «Архітектурне об’ємне проєктування» про проходження підвищення кваліфікації за напрямком професійної атестації архітекторів за програмою «Архітектурне об’ємне проєктування».
ТОВ «Навчально-експериментальний центр НСАУ», свідоцтво від 25.02.2021 «Розроблення містобудівної документації» про проходження підвищення кваліфікації за напрямком професійної атестації архітекторів за програмою «Розроблення містобудівної документації».
Міжнародний освітній грант № EG/U/2021/08/12 від International Historical Biographical Institute (Dubai-New York-Rome-Jerusalem-Beijing). Міжнародний сертифікат № 2418 від 12.10.21.